78F560J-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 56uH 5% 2.5MHz 60Q-Factor Ferrite 195mA 2.95Ohm DCR AXL Bag
Description +
Search Keywords: 78F560JRC
  • Part No:
    78F560J-RC
  • Inductance:
    56 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Resistance:
    2.95 Ohm
  • Maximum DC Current:
    195 mA