78F4R7J-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 4.7uH 5% 7.9MHz 45Q-Factor Ferrite 530mA 350mOhm DCR AXL Bag
Description +
Search Keywords: 78F4R7JRC
  • Part No:
    78F4R7J-RC
  • Inductance:
    4.7 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Resistance:
    350 mOhm
  • Maximum DC Current:
    530 mA