78F470J-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 47uH 5% 2.5MHz 60Q-Factor Ferrite 205mA 2.7Ohm DCR AXL Bag
Description +
Search Keywords: 78F470JRC
  • Part No:
    78F470J-RC
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Resistance:
    2.7 Ohm
  • Maximum DC Current:
    205 mA