78F331J-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 330uH 5% 790KHz 60Q-Factor Ferrite 100mA 11.1Ohm DCR AXL Bag
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 78F331JRC
  • Part No:
    78F331J-RC
  • Inductance:
    330 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Resistance:
    11.1 Ohm
  • Maximum DC Current:
    100 mA