78F270J-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 27uH 5% 2.5MHz 50Q-Factor Ferrite 270mA 1.35Ohm DCR AXL Bag
Description +
Search Keywords: 78F270JRC
  • Part No:
    78F270J-RC
  • Inductance:
    27 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Resistance:
    1.35 Ohm
  • Maximum DC Current:
    270 mA