78F1R8K-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 1.8uH 10% 7.9MHz 50Q-Factor Ferrite 655mA 230mOhm DCR AXL Bag
Description +
Search Keywords: 78F1R8KRC
  • Part No:
    78F1R8K-RC
  • Inductance:
    1.8 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    230 mOhm
  • Maximum DC Current:
    655 mA