78F1R0K-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 1uH 10% 25MHz 40Q-Factor Ferrite 815mA 150mOhm DCR AXL Bag
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 78F1R0KRC
  • Part No:
    78F1R0K-RC
  • Inductance:
    1 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    150 mOhm
  • Maximum DC Current:
    815 mA