78F181J-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 180uH 5% 790KHz 60Q-Factor Ferrite 140mA 6Ohm DCR AXL Bag
Description +
Search Keywords: 78F181JRC
  • Part No:
    78F181J-RC
  • Inductance:
    180 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Resistance:
    6 Ohm
  • Maximum DC Current:
    140 mA