78F180J-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 18uH 5% 2.5MHz 50Q-Factor Ferrite 315mA 1Ohm DCR AXL Bag
Description +
Search Keywords: 78F180JRC
  • Part No:
    78F180J-RC
  • Inductance:
    18 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Resistance:
    1 Ohm
  • Maximum DC Current:
    315 mA