77F3R3K-TR-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 3.3uH 10% 7.96MHz 60Q-Factor Ferrite 670mA 300mOhm DCR AXL T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: 77F3R3KTRRC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    77F3R3K-TR-RC
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Inductance:
    3.3 uH
  • Type:
    RF Choke
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    N/R
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Resistance:
    300 mOhm
  • Maximum DC Current:
    670 mA