77F271J-TR-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 270uH 5% 796KHz 60Q-Factor Ferrite 145mA 6Ohm DCR AXL T/R
Description +
Search Keywords: 77F271JTRRC
  • Part No:
    77F271J-TR-RC
  • Inductance:
    270 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Resistance:
    6 Ohm
  • Maximum DC Current:
    145 mA