6100-680K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 68uH 10% 100KHz 6.8Q-Factor Ferrite 2.38A 110mOhm DCR RDL Tray
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 6100680KRC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    6100-680K-RC
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    160
  • Inductance:
    68 uH
  • Type:
    RF Choke
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    6 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Resistance:
    110 mOhm
  • Maximum DC Current:
    2.38 A