6100-470K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 47uH 10% 100KHz 8.3Q-Factor Ferrite 2.79A 84mOhm DCR RDL Tray
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 6100470KRC
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    6100-470K-RC
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    160
  • Inductance:
    47 uH
  • Type:
    RF Choke
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    6 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Resistance:
    84 mOhm
  • Maximum DC Current:
    2.79 A