6100-331K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 330uH 10% 100KHz 2.9Q-Factor Ferrite 1.1A 0.6Ohm DCR RDL Tray
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 6100331KRC
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    6100-331K-RC
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    160
  • Inductance:
    330 uH
  • Type:
    RF Choke
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    6 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Resistance:
    600 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.1 A