6000-181K-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 180uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 1.08A 580mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 6000181KRC
  • Part No:
    6000-181K-RC
  • Inductance:
    180 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    580 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.08 A