6000-150K-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 15uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 2.9A 56mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 6000150KRC
  • Part No:
    6000-150K-RC
  • Inductance:
    15 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    56 mOhm
  • Maximum DC Current:
    2.9 A