6000-120K-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 12uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 3.1A 50mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 6000120KRC
  • Part No:
    6000-120K-RC
  • Inductance:
    12 uH
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    50 mOhm
  • Maximum DC Current:
    3.1 A