5900-470-RC
Bourns
High Current RF Choke - Bobbin Core - 47uH - 1KHz - Ferrite Core - 3.1A - 45mOhm.
Description +
Search Keywords: 5900470RC
  • Part No:
    5900-470-RC
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    45 mOhm
  • Maximum DC Current:
    3.1 A