5900-3R9-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 3.9uH 10% 1KHz Ferrite 5.9A 12mOhm DCR AXL
Description +
Search Keywords: 59003R9RC
  • Part No:
    5900-3R9-RC
  • Inductance:
    3.9 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    0.012 Ohm
  • Maximum DC Current:
    5.9 A