5900-272-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 2.7mH 10% 1KHz Ferrite 410mA 2.5Ohm DCR AXL
Description +
Search Keywords: 5900272RC
  • Part No:
    5900-272-RC
  • COO:
    TW
  • Inductance:
    2.7 mH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    2.5 Ohm
  • Maximum DC Current:
    410 mA