5900-181-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 180uH 10% 1KHz Ferrite 1.7A 140mOhm DCR AXL
Description +
Search Keywords: 5900181RC
  • Part No:
    5900-181-RC
  • Inductance:
    180 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    140 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.7 A