5900-180-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 18uH 10% 1KHz Ferrite 4A 27mOhm DCR AXL
Description +
Search Keywords: 5900180RC
  • Part No:
    5900-180-RC
  • Inductance:
    18 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    27 mOhm
  • Maximum DC Current:
    4 A