5900-150-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 15uH 10% 1KHz Ferrite 4.2A 25mOhm DCR AXL
Description +
Search Keywords: 5900150RC
  • Part No:
    5900-150-RC
  • Inductance:
    15 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    0.025 Ohm
  • Maximum DC Current:
    4.2 A