5900-123-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 12mH 10% 1KHz Ferrite 220mA 8.5Ohm DCR AXL
Description +
Search Keywords: 5900123RC
  • Part No:
    5900-123-RC
  • COO:
    TW
  • Inductance:
    12000 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    8.5 Ohm
  • Maximum DC Current:
    0.22 A