5900-121-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 120uH 10% 1KHz Ferrite 2.1A 97mOhm DCR AXL
Description +
Search Keywords: 5900121RC
  • Part No:
    5900-121-RC
  • Inductance:
    120 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    97 mOhm
  • Maximum DC Current:
    2.1 A