5900-120-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 12uH 10% 1KHz Ferrite 4.6A 21mOhm DCR AXL
Description +
Search Keywords: 5900120RC
  • Part No:
    5900-120-RC
  • Inductance:
    12 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    21 mOhm
  • Maximum DC Current:
    4.6 A