5800-4R7-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 4.7uH 10% 1KHz Ferrite 3.1A 16mOhm DCR AXL
Description +
Search Keywords: 58004R7RC
  • Part No:
    5800-4R7-RC
  • Inductance:
    4.7 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    22 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.28 A