5800-3R9-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 3.9uH 10% 1KHz Ferrite 3.1A 15mOhm DCR AXL
Description +
Search Keywords: 58003R9RC
  • Part No:
    5800-3R9-RC
  • Inductance:
    3.9 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    19 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.28 A