5800-391-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 390uH 10% 1KHz Ferrite 400mA 860mOhm DCR AXL
Description +
Search Keywords: 5800391RC
  • Part No:
    5800-391-RC
  • Inductance:
    390 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    772 mOhm
  • Maximum DC Current:
    400 mA