5800-182-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 1.8mH 10% 1KHz Ferrite 180mA 4.4Ohm DCR AXL
Description +
Search Keywords: 5800182RC
  • Part No:
    5800-182-RC
  • Inductance:
    1.8 mH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    4.03 Ohm
  • Maximum DC Current:
    158 mA