4820P-T02-332LF
4820P-T02-332LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4820P-T02-332
Bourns
Res Thick Film NET 3.3K Ohm 2% 1.6W ±100ppm/°C BUS Molded 20-Pin SOM Gull Wing SMD Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4820PT02332
  • Part No:
    4820P-T02-332
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • ECCN:
    EAR99
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    19
  • Power Rating:
    1.6 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.08 W
  • Resistance Value:
    3.3 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C