4820P-T02-103LF
Bourns
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.6W ±100ppm/°C BUS 20-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4820PT02103LF
  • Part No:
    4820P-T02-103LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    19
  • Power Rating:
    1.6 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.08 W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C