4820P-T01-102LF
4820P-T01-102LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4820P-T01-102
Bourns
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 1.6W ±100ppm/°C ISOL Molded 20-Pin SOM Gull Wing SMD Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4820PT01102
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    4820P-T01-102
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • ECCN:
    EAR99
    40
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    10
  • Number of Terminals:
    20
  • Power Rating:
    1.6 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.16 W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C