4820P-3-331/471LF
4820P-3-331/471LF
Bourns
In Stock: 1,450
Minimum Order: 250
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4820P-3-331/471
Bourns
Res Thick Film NET 330 Ohm/470 Ohm 2% 1.6W ±100ppm/°C TERM Molded 20-Pin SOM Gull Wing SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4820P3331471
  • Part No:
    4820P-3-331/471
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    36
  • Power Rating:
    1.6 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.08 W
  • Resistance Value:
    330/470 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C