4820P-2-104LF
Bourns
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 1.6W ±100ppm/°C BUS 20-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4820P2104LF
  • Part No:
    4820P-2-104LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    19
  • Power Rating:
    1.6 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.08 W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C