4816P-T02-512LF
4816P-T02-512LF
4816P-T02-512
Bourns
Res Thick Film NET 5.1K Ohm 2% 1.28W ±100ppm/°C BUS Molded 16-Pin SOM Gull Wing SMD Tube
Description +
Search Keywords: 4816PT02512
  • Part No:
    4816P-T02-512
  • COO:
    US
  • Power Rating:
    1.28 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.08 W
  • Resistance Value:
    5.1 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C