4816P-T02-330LF
Bourns
Res Thick Film NET 33 Ohm 1 Ohm 1.28W ±250ppm/°C BUS 16-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4816PT02330LF
  • Part No:
    4816P-T02-330LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Power Rating:
    1.28 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.08 W
  • Resistance Value:
    33 Ohm
  • Tolerance:
    1 Ohm
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C