4816P-T02-220LF
4816P-T02-220LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4816P-T02-220
Bourns
Res Thick Film NET 22 Ohm 1 Ohm 1.28W ±250ppm/°C BUS 16-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4816PT02220
  • Part No:
    4816P-T02-220
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • Power Rating:
    1.28 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.08 W
  • Resistance Value:
    22 Ohm
  • Tolerance:
    1 Ohm
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C