4816P-T01-473LF
Bourns
The 4816P-T01-473LF is a 16-pin, surface-mount thick film resistor network containing eight isolated 47 kΩ resistors with a  ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
The 4816P-T01-473LF is a 16-pin, surface-mount thick film resistor network containing eight isolated 47 kΩ resistors with a ±2% tolerance.
Search Keywords: 4816PT01473LF
  • Part No:
    4816P-T01-473LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Power Rating:
    1.28 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.16 W
  • Resistance Value:
    47 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C