4816P-T01-121LF
Bourns
Res Thick Film NET 120 Ohm 2% 1.28W ±100ppm/°C ISOL 16-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive Tube
Description +
Search Keywords: 4816PT01121LF
  • Part No:
    4816P-T01-121LF
  • COO:
    CR
  • Power Rating:
    1.28 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.16 W
  • Resistance Value:
    120 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C