4816P-2-473LF
4816P-2-473LF
Bourns
In Stock: 2,000
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4816P-2-473
Bourns
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1.28W ±100ppm/°C BUS 16-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4816P2473
  • Part No:
    4816P-2-473
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    15
  • Power Rating:
    1.28 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.08 W
  • Resistance Value:
    47 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C