4816P-2-102LF
4816P-2-102LF
Bourns
In Stock: 1,010
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4816P-2-102
Bourns
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 1.28W ±100ppm/°C BUS Molded 16-Pin SOM Gull Wing SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4816P2102
  • Part No:
    4816P-2-102
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    15
  • Power Rating:
    1.28 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.08 W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C