4816P-1-823LF
4816P-1-823LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4816P-1-823
Bourns
Res Thick Film NET 82K Ohm 2% 1.28W ±100ppm/°C ISOL Molded 16-Pin SOM Gull Wing SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4816P1823
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    4816P-1-823
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    8
  • Number of Terminals:
    16
  • Power Rating:
    1.28 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.16 W
  • Resistance Value:
    82 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C