4816P-1-562LF
4816P-1-562LF
Bourns
In Stock: 2,000
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4816P-1-562
Bourns
Res Thick Film NET 5.6K Ohm 2% 1.28W ±100ppm/°C ISOL Molded 16-Pin SOM Gull Wing SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4816P1562
  • Part No:
    4816P-1-562
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    8
  • Power Rating:
    1.28 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.16 W
  • Resistance Value:
    5.6 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C