4816P-1-273LF
Bourns
The 4816P-1-273LF is a 16-pin, surface-mount, thick-film resistor network containing eight isolated 27 kΩ resistors.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4816P1273LF
  • Part No:
    4816P-1-273LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Power Rating:
    1.28 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.16 W
  • Resistance Value:
    27 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C