4814P-T02-103LF
4814P-T02-103LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4814P-T02-103
Bourns
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.12W ±100ppm/°C BUS Molded 14-Pin SOM Gull Wing SMD Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4814PT02103
  • Part No:
    4814P-T02-103
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    13
  • Power Rating:
    1.12 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.08 W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C