4814P-T01-562LF
4814P-T01-562LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4814P-T01-562
Bourns
Res Thick Film NET 5.6K Ohm 2% 1.12W ±100ppm/°C ISOL Molded 14-Pin SOM Gull Wing SMD Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4814PT01562
  • Part No:
    4814P-T01-562
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    US
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    7
  • Power Rating:
    1.12 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.16 W
  • Resistance Value:
    5.6 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C