4814P-T01-470LF
Bourns
Res Thick Film NET 47 Ohm 1 Ohm 1.12W ±250ppm/°C ISOL 14-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4814PT01470LF
  • Part No:
    4814P-T01-470LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    7
  • Power Rating:
    1.12 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.16 W
  • Resistance Value:
    47 Ohm
  • Tolerance:
    1 Ohm
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C