4814P-2-513LF
Bourns
Res Thick Film NET 51K Ohm 2% 1.12W ±100ppm/°C BUS 14-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4814P2513LF
  • Part No:
    4814P-2-513LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    13
  • Power Rating:
    1.12 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.08 W
  • Resistance Value:
    51 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C