4814P-2-303LF
4814P-2-303LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4814P-2-303
Bourns
Res Thick Film NET 30K Ohm 2% 1.12W ±100ppm/°C BUS Molded 14-Pin SOM Gull Wing SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4814P2303
  • Part No:
    4814P-2-303
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    13
  • Power Rating:
    1.12 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.08 W
  • Resistance Value:
    30 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C